» 
»
 

Yedi ay içinde 3 farklı kanseri yenmeyi başardı

Konya'da yaşayan Mehmet Yıldız'a, ses kısıklığı nedeni ile gittiği hastanede yedi ay içerisinde tam 3 kanser teşhisi konuldu. Erken teşhis sayesinde yaşama tutunan Yıldız yedi ay içinde gırtlak, cilt ve akciğer kanserini atlatmayı başardı.

Konya’da yaşayan Mehmet Yıldız’a, ses kısıklığı nedeni ile gittiği hastanede yedi ay içerisinde tam 3 kanser teşhisi konuldu. Eken teşhis sayesinde yaşama tutunan Yıldız, yedi ay içinde gırtlak, cilt ve akciğer kanserini atlatmayı başardı.

Mehmet Yıldız, ses kısıklığı sebebi ile gittiği Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yedi ay içinde sigara tüketimine bağlı olarak gırtlak, akciğer ve cilt kanseri olduğunu öğrendi. Geçirdiği dört operasyon ve erken teşhis sayesinde yaşama sarılan 53 yaşındaki Yıldız, boğazına açılan delik sayesinde nefes alıyor. Hayatta olduğu için şükreden Mehmet Yıldız, çevresindeki herkese sağlığa büyük zarar veren sigaradan uzak durulması gerektiği yönünde uyarılarda bulunuyor.

Üç kanseri de art arda atlatan Yıldız, 40 yıl boyunca tükettiği sigaranın hayatını mahvettiğini dile getirdi. Üst üste kanser olduğunu öğrenen Yıldız, her şeyin şaka gibi olduğunu ve kendini bir anda ameliyat masasında bulduğunu vurguladı. Yaşadığı zorluklara rağmen hayatta olmanın mutluluğunu yaşayan Yıldız, kanser kelimesini duyduğunda şaşırmadığını, hayata sıkı sıkı sarılarak yaşamaya devam ettiğini ve sigara içtiği için çok pişman olduğunu belirtti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin Meram Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi olan Prof. Dr. Tamer Altınok, kanserlerin kulak burun boğaz servisinde teşhis edildiğini söyledi. Vakit kaybetmeden tedaviye başlanılması gerektiğini belirten Altınok, kanserin sigaradan kaynaklandığını ve erken teşhisin büyük önem arz ettiğini vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *