» 
 

Yemeğe mutlaka sevginizi katın (Özel Haber-Röportaj)

Sosyal medyanın popülaritesi son dönemlerde giderek artan araçları arasında yer alan Instagram’ı milyonlarca kişi aktif olarak kullanmaya devam ediyor. Bu sosyal medya aracında kimileri ünlülerin hayatlarını incelerken, kimileri ise kendi ünlü oluyor. Kendi markalarını ortaya koyan ve hatırı sayılır bir takipçi sayısına ulaşan hesaplar günden güne artıyor.

Çoğu ev hanımı akşama ne pişirsem diye düşünürken mutlaka internet sayfalarında kısa bir gezinti yapıyor. Bazen pratik bazen ise iştahları kabartan nefis tarifler yapmak kişinin tamamen o günkü ruh haline kalmış bir durum. Tüm gün evdesiniz ve elbette görsel şölen yaratan sofralar kurmak tercihiniz. Ancak çalışan iş kadınlarının da pratik ve çabucak hazırlanan tarifler tercih etmesi kaçınılmaz oluyor.

Sosyal medya araçları arsında oldukça popüler olan Instagram’da gezindiğinizde sıkça karşınıza çıkan belirli başlı hesaplar olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü bu hesaplar hatırı sayılır bir takipçi sayısına sahiptir ve görselleri ile de dikkatinizi çekmeyi hemen başarır. İşte bu hesaplardan birine sahip olan, küçük yaşlardan bu yana mutfakla haşır neşirliği hiç bitmeyen bir de mutfakta olmaktan mutluluk duyan Maide Asan Hanım ile yaptığımız keyifli röportajdan bahsedeceğiz.

Maide Asan kimdir? Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Ben Maide Asan. 33 yaşındayım. Aslen Mardin’liyim ve Ankara’da ikamet ediyorum.

Mutfakta marifetli olduğunuzu yani bu yeteneğinizi ne zaman keşfettiniz?

Yaklaşık 10 yaşından beri mutfakla haşır neşirim.  Küçük yaşlardan bu yana mutfakla uğraşmayı çok seviyorum.

Yemekleri siz mi daha güzel yapar anneniz mi?

Kesinlikle çok büyük bir farkla annem…

Mutfak alanında profesyonel bir eğitim aldınız mı?

Mutfak alanında herhangi bir profesyonel eğitim almadım. Ancak benim en büyük eğitmenim annem…

“Yemeğe sevginizi katın” sözüne inanıyor musunuz? Gerçekten böyle bir şey var mı?

Kesinlikle bu söze inanıyorum. Çünkü keyifle yaptığım yemeği, sevdiklerimle paylaştığım zaman yüzlerindeki o mutluluk görmeye değer.

Sosyal medya üzerinde milyonlarca bir takipçiniz var. Tarifleriniz oldukça beğeniliyor. Hiç restoran açmayı düşündünüz mü?

Restoran açmayı düşünmedim. Ancak ilerleyen zamanlarda butik pastane olabilir. Bu arada takipçilerime teşekkür ediyorum.

Birbirinden leziz zeytinyağlı, yemek, hamur işi, tatlı yapıyor ve tariflerinizi takipçileriniz ile paylaşıyorsunuz. Şimdiye kadar binlerce tarif paylaştınız. En çok Türk mutfağı ve yemeklerini mi tercih ediyorsunuz. Bu konudaki görüşleriniz neler…

Ülkemizin o kadar güzel yemekleri var ki! Doğudan Batı’ya, Ege’den Karadeniz’e zaten çok zengin bir yemek kültürüne sahibiz Elhamdülillah. Dünyada hiçbir ülke bizim mutfağımız kadar zengin bir mutfağa sahip değil. Bizim Doğu Batı sentezi harmanlanmış zengin ve leziz bir mutfağa sahibiz.

Yemek kitabınız yazmayı düşünüyor musunuz?

Kitap yazmayı düşünmüyorum. Çünkü zaten kendi şahsıma ait bir sitem var. Bir de instagram benim için başlı başına bir kitap sayılır.

Evinizde kendinizi en mutlu hissettiğiniz yerin mutfak olduğu aşikâr. Peki, mutfak haricinde hangi işlerle uğraşmayı seviyorsunuz? Hobileriniz neler?

Kendimi mutfakta iken terapideymiş gibi hissediyorum. Kendimi en mutlu hissettiğim ve enerjimi severek harcadığım tek yer burası. Öte yandan şiir yazmayı ve sevdiklerimle keyifli sofralarda sohbet etmeyi çok seviyorum.

Maide Hanım'a zaman ayırdığı, keyif dolu röportaj için kendisine teşekkür ederiz. Maide Hanım’ın birbirinden leziz tariflerini takip etmek için www.maide.asan.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın. Instagram adresine ise “maideasan” olarak ulaşabilirsiniz…

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *