» 
»
 

Yeni Akit gazetesinin genel yayın yönetmeni damadı tarafından öldürüldü

Yeni Akit gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, İstanbul Başakşehir''de bulunan evinde damadı Cemil Karanfil'in saldırısıyla bıçaklanarak öldürüldü.

Yeni Akit gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, akşam saatlerinde Başakşehir''de bulunan evinde damadı Cemil Karanfil'in saldırısıyla bıçaklanarak hayatını kaybetti. Kızıı Esma Demirel'in  de damadı tarafından saldırıya uğradığı ve olayın ardından ağır yaralı şekilde en yakın hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Alınan son bilgilerde, Genel yayın yönetmeni Kadir Demirel, Başakşehir’deki  Yunus Emre Caddesi’nde bulunan kızı Esma Karanfil’in evinde damadı Cemil Yavuz Karanfil ile tartışma yaşadı. Kavgaya dönmesinin sonrasında Yavuz Karanfil, kayınpederini bıçakladı. Araya girerek olayı yatıştırmaya çalışan eşi Esma Karanfil’i de bıçaklayarak kaçan damat için, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattığı öğrenildi.
KADİR DEMİREL KİMDİR?
Kadir Demirel; 1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.
Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. 2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasımı’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı. 14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *