Yeni Apple Watch için patent: Giyilebilir şarj cihazı

Akıllı saatlerindeki şarj sorunu bir türlü çözülemeyen Apple Watch 2 sonrası firmanın yeni bir patent aldığı haberleri gündemde.

Apple Watch 2 bir süredir kullanıcılardan gelen şarj sorunu şikayetleri nedeniyle daha uzun pil ömrü çalışmaları başlatmıştı. Saatin fazla kullanıldığında 6 saat civarında pil ömrünün olması Apple'ı harekete geçirdi ve teknoloji devinin yeni bir patent aldığı belirtildi.

Yeni saatin iddia edildiği gibi 18 saat pil ömrünün olmadığı yönünde gelen eleştiriler üzerine harekete geçen Apple, yeni saat için farklı arayışlar içinde. Bataryanın kayış içinde yer alacağını gösteren bir patent paylaşımı yapan ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, giyilebilir şarj cihazının özelliklerini de gözler önüne seriyor. Yayınlanan patentlere göre ilk tasarımda şarj cihazının saatin kayışında yer aldığı, ikinci tasarımda ise saat şasesinin altına yerleştirildiği görülüyor.

Apple Watch 2 pil ömrü nedeniyle aldığı eleştirilerin ardından yeni akıllı saati Watch 3 için Apple'ın hangi patentin kullanılacağı henüz kesinleşmemiş olsa da kullanım kolaylığı ve ısı dağıtma gibi özelliklerin yer alması kullanıcılar için olmazsa olmazlar arasında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *