» 
»
 

Yeni doğan bebeği 5 bin liraya satılacaktı

Zonguldak Ereğli'de yeni doğan bebeği satılmak üzere olan anne, durumu hastane yetkililerine bildirince polis dedeyi ve bebeği satın alacak olan aileyi gözaltına aldı.

Ailesinin yeni doğan bebeğini satacağını ihbar eden anne, son anda durumu hastanedeki görevlilere ihbar ederek bebeğini satılmaktan kurtardı. Zonguldak Ereğli'de meydana gelen olayda bebeği 5 bin lira karşılığında satacak olan dede ve onu satın olacak olan aile gözaltına alındı.

B.M. adlı 24 yaşındaki kadın Ereğli Devlet Hastanesi'nde doğum servisine yattığı sırada görevlilere olayı ihbar etti. Doğacak çocuğunu ailesinin 5 bin TL karşılığında başka bir aileye satacağını söylemesi üzerine durum polise bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ekiplerin olay yerine gelerek cumhuriyet savcısının talimatıyla B.M. adlı kadının babası 58 yaşındaki A.M ve bebeği satın almak üzere bekleyen 35 yaşındaki S.S. ile 29 yaşındaki C.S'nin gözaltına alındığını bildirdi. Anne B.S. ise hastanede polise ifade vererek imam nikahlı eşi S.T'den ayrıldığını ve kendisinin nerede olduğunu bilmediğini söyledi.

Serbest bırakıldılar

Dede A.M. çocuğu istemediklerini, bu nedenle de söz konusu çifte masraflar karşılığında 5 bin liraya vereceğini ifadesinde belirtti. Dede ile bebeği alacak olan çiftin emniyetteki işlemleri sonrasında cumhuriyet savcılığınca ifadeleri alındı ve serbest bırakıldı. Dünyaya gelen erkek bebek ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İlçe Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *