» 
»
 

Yeni doğan bebeklerini canlı canlı poşete koyup çöpe attılar

Bursa'da kan donduran olayda S.D ile Ç.Ş'nin gayrimeşru ilişkilerinden dünyaya gelen çocuklarını doğduktan hemen sonra canlı canlı poşete koyup çöpe attılar. Çok geçmeden ortaya çıkan olayda S.D ile Ç.Ş'ye 25 yıl hapis istendi.

Bursa'da iddialara göre torna işi ile uğraşan S.D, Ç.Ş ile gayrimeşru ilişkilerinden hamile olduğunu ve dünyaya bir çocuk getireceğini öğrendi. İkili gayrimeşru ilişkileri ortaya çıkmasın diye, giz bir şekilde Ç.Ş dokuz ayın sonunda tuvalette bir çocuk dünyaya getirdi. S.D ise bulduğu bir makasla bebeğin göbek bağını kesti. İkili dünyaya gelen bebeklerini poşete koyup, canlı bir şekilde iken çöpe attılar.

Geçtiğimiz ocak ayında kan donduran bir olay meydana geldi. S.D ile Ç.Ş'nin gizli ilişkileri sonrasında Ç.Ş hamile kaldıve doğumunu da tuvalette gerçekleştirdi. S.D aldığı bir makasla bebeğin kordonunu kesti ve bebeği poşete koyup çöpe attı. Ç.Ş doğumdan sonra kanamaları durmayınca bölgedeki Çekirge Devlet Hastanesi'ne gitti ve tedavi olmak istedi. Doktorlara şüpheli yaklaşımlarından dolayı ve doğum yapmadığını iddia etmesinden dolayı doktorlar şüphelendi ve polis ekiplerine haber verdiler. Polisin Ç.Ş'nin ifadesini aldıktan sonra düğümler bir bir çözümlenmeye başladı. İddialara göre Ç.Ş sevgilisi S.D'den hamile kaldı ve hamile olduğunu öğrendiğinde bebeği aldırmak için geç kaldığını söyledi. Bebeğin doğumu bir tuvalette gerçekleştirdiğini ve bebeğin göbek bağını makasla kestiklerini daha sonrasında o anki telaşla sevgilisi S.D'nin bebeğin ölü doğduğunu söylemesiyle bebeği poşete koyup çöpe attıklarını itiraf etti.

Çok geçmeden yapılan araştırmalar sonucunda çöpte poşete bağlı bir şekilde atılmış bebeğin cansız bedeni ile karşılaşıldı. Çöp konteynırında bulunan bebeğin cansız bedeni otopsisi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi ve yapılan otopside bebeğin aslında canlı olarak dünyaya geldiği açıklandı. Soruşturmanın otopsi sonucundan sonra aydınlanmasının ardından, savcılık soruşturmayı tamamlayarak Ç.Ş ile S.D hakkında Bursa Ağır Ceza Mahkemesi'nce kasten adam öldürme ve ihmali davranışlarından dolayı S.D'nin ve Ç.Ş'nin 25'er sene hapis cezası talebinde bulundu ve dava açıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *