Yeni Nokia akıllı telefonlar Türkiye'de sadece Vodafone'da satışta

Vodafone, Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 akıllı telefon modellerini Türkiye'de 3 ay süresince sadece kendisi satacağını duyurdu. Düzenlenen basın toplantısı sonrasında yeni Nokia telefonların fiyatları da belli oldu.

Merakla beklenen Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri nihayet Türkiye'de satışa çıkıyor. Yeni Nokia telefon modellerinin fiyatları da yapılan basın toplantısında belirlendi. Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone ve HMD Global ortak basın toplantısında yaptığı konuşmasında yeni Nokia akıllı telefon modelleri Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6'nın 3 ay boyunca sadece Vodafone'da satılacağını duyurdu. Aksoy, büyüyen akıllı telefon pazarında Vodafone Türkiye olarak akıllı telefonları herkese erişilebilir kılmak adına yatırımlarına devam ettiklerini belirterek, kaliteden ödün vermek zorunda kalmadan herkesin en iyi telefona sahip olmasını hedeflediklerini dile getirdi.

HDM ile işbirliğini önemsediklerini kaydeden Aksoy, Nokia akıllı telefon satışına Temmuz'un ilk yarısı itibariyle başlayacaklarını, bu iş birliğini sayesinde efsane bir markayı kullanıcılarla ilk kez kendilerinin buluşturacağı bilgisini paylaştı. 3 ay boyunca Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerinin sadece Vodafone'da satılacağını açıklayan Aksoy, geçtiğimiz yıl 12,5 milyon akıllı telefon satılan Türkiye'deki akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açacaklarını kaydetti.

2017 Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 yeni modellerinin Vodafone'un sadece 4,5 G uyumlu telefon portföyüne uygun olduğunun altını çizen Aksoy, Vodafone Türkiye olarak pek çok ürün ve servisi tüketicilere ilk olarak sunma hedefinde olduklarını ifade etti.

HMD Global Başkanı Floran Seiche ise Nokia'ya hala büyük ilgi olduğunu düşündüklerini, bir Finlandiya şirketi olarak da geçtiğimiz Aralık ayında faaliyete geçtiklerini kaydetti. Önümüzdeki 3-5 yıl içinde dünyanın en iyi mobil sağlayıcı şirketi olmak istediklerini dile getiren Seiche, bunun için de sektörün öncülerinin gücünden yararlandıklarını bildirdi. Kendilerini Nokia telefonların evi olarak gördüklerini belirten Seiche, artık sadece iletişim için değil hayatı yönetmek için kullanılan akıllı telefonlara 120'yi aşkın ülkede müşterileri bulunduğunu ifade etti.

Seiche  "Yeni Nokia akıllı telefonları Türkiye'ye getirme kararı, marka olarak bu dinamik ülkedeki tüketicilerin gerçek ihtiyaçlarını karşılama arzumuzun bir yansımasıdır. Türkiye HMD için stratejik açıdan önemli bir pazar ve Vodafone iş birliğiyle, tüketicilerimize saf Android'de yeni akıllı telefon seçenekleri sunmaktan heyecan duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Nokia 3 özellikleri neler?
8 MP geniş açılı ön ve arka kamerası ile dikkatleri çeken Nokia 3, formu bakımından da oldukça kompakt ve zarif bir görüntüye sahip. Renkleri gümüş, mat siyah, mavi ve bakır beyaz olmak üzere değişen Nokia 3 fiyatı ise 949 lira.

Nokia 5 özellikleri neler?
Nkia 5 8 MP 84 derece geniş açılı ön kameraya sahip olması nedeniyle özçekim yaparken daha fazla sahne özelliği bulunuyor. Güneş ışığında ya da düşük ışıkta ekran özellikleri ile mükemmel fotoğraflar sunuyor. mat siyah, gümüş, mavi ve bakır olmak üzere renk seçenekleri bulunan Nokia 5 fiyatı ise 1.149 TL.

Nokia 6 özellikleri neler?
Kamera özelliklerinin yanı sıra akıllı telefon kullanıcılarının en çok muzdarip olduğu pil sorununa yedek pil ömrü ile çözüm getiren Nokia 6 eğlencede deneyimi maksimuma çıkarıyor. Renkleri mat siyah, gümüş, mavi ve bakır olmak üzere değişen Nokia 6 fiyatı 1,349 lira.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *