» 
»
 

Yeni Zelanda'da 2. deprem şoku! Bu kez büyüklüğü 6,2 oldu

Dün deprem ve volkan kuşağındaki Yeni Zelanda'da meydana gelen 7,8'lik depremde 2 kişi hayatını kaybetmişti. Bugün Yeni Zelanda 6,2 büyüklüğünde yeni bir deprem ile sarsıldı.

Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nda ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezinin verdiği bilgiye göre, iki kişinin hayatını kaybettiği 7,8'lik depremin artçı sarsıntıları devam ederken, bugün aynı bölgede 6,2 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildiği bildirildi.

2011 yılında meydana 6,3 büyüklüğündeki depremin ardında dün 7,8 ile sarsılan "Pasifik Ateş Çemberi deprem ve volkan kuşağında bulunan Yeni Zelanda meydana gelen depremin şokunu henüz atlatamamışken, yeni depremin Christchuch'e 120 kilometre uzaklıkta ve 10 kilometre derinlikte olduğu bildirildi. Yerel saatle 13:45'te meydana gelen ikinci depremde can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.

Hasar tespit çalışmalarının devam ettiği Christchurh'teki deprem ile ilgili Yeni Zelanda Başbakanı John Key, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, depremin etkilerini İşçi Partisi Genel Başkanı Andrew Little ile birlikte incelediklerini kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *