» 
»
 

Yeni Zelanda'da ev kalmadı! Hükümet taşınana para veriyor

Hem nüfus artış hızındaki yükselen ivme hemde çok fazla sayıda göz alması nedeni ile Yeni Zelanda'nın Auckland şehrinde yaşanacak ev kalmadı. Hükümet bu sıkıntılı duruma çözüm bulmak amacıyla taşınmayı düşünebileceklere para vaadinde bulundu...

Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alan dünyanın en çok şehirleşmiş kenti olma ünvanını elinde tutan Auckland hükümeti göçler ve nüfus artışı sebebi ile yaşanacak ev temin etme konusunda oldukçu sıkıntılı günler yaşıyor. Hükümet adına açıklamada bulunan Paula Bennett hükümetin resmi sitesinde yayınladığı açıklamada kent dışında daha uygun yaşam alanlarına taşınmayı düşünebilecek vatandaşlar için teklif edicen 3500 doların taşınma maliyetinden dolayı korkanlar için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

Açıklamaya istinadan 130 ülke vatandaşının bu teklife olumlu baktığı alınan bilgiler arasında. Kentte yaşanan ev sıkıntısının boyutunu anlatmak isteyen hükümet yetkilileri kişilerin kalmak için arabalarını, garajları, çadırları kullanmaya başladığını ifade etti. Yaklaşık olarak bir buçuk milyon kişinin hayatını sürdürdüğü bu doğa harikası ülke geniş kumsalları, limanları, her bütçeye uygun alış veriş merkezleri ve gece eğlenceleri nedeni ile bir çok insan için cazibe merkezi konumundadır.
Kentte dünya üzerinde yetişen ve ender bulunabilecek lezzetlerin toplanmış olması bu yeri çok daha özel kılmaktadır…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *