» 
 

Yeniden yapılandırmada ayrıntılar belli oldu

25 Kasım son başvuru tarihi olan bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin ayrıntıları belirlendi.

Son başvuru tarihi 25 Kasım'da kadar uzatılan bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin detayları belirlendi. Düzenlemelere göre, alacakların yeniden yapılanmada ilk taksit ödemelerinde herhangi bir sürenin uzatılmasının söz konusu olmayacağı, ilk taksit ödemelerinin de kanunda belirlenen süre ve son tarih olan 30 Kasım'a kadar yapılması gerekiyor. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, bazı alacakların yeniden yapılanmasına ilişkin düzenleme için son tarih 31 Ekim'den 25 Kasım'a kadar uzatıldı. Fakat düzenleme kapsamında yapılacak olan ilk taksit ödemelerinde herhangi bir süre uzatımının söz konusu olmayacağı belirtildi. Öte yandan ilgili kanunun işletme kayıtlarının düzeltilmesi başlıklı maddesi kapsamında yapılacak başvurular, kanunda belirlenmiş olan süreler zarfında gerçekleştirilmiş olması gerekiyor.

Vergi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin ihbarnamenin tebliğ tarihinden itibaren 30 gün olarak belirlenen başvuru süresi, bu sürenin bitim tarihinden 1 ay daha uzatıldı. Ödemenin ilk taksiti ise ihbarnameinin tebliğini izleyen aydan başlamak üzere şeklindeki ödemeye de ihbarnameinin tebliğini izleyen ikinci ayın sonuna kadar süre verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *