» 
 

Yeniden yapılandırmada süreyi kaçıranlara 2. şans!

Vergi ve SGK prim ödemelerinde yeniden yapılandırma kapsamında hakkını kaybedenlere ikinci bir şans getirildi. Maliye Bakanı Ağbal, Mayıs sonuna kadar başvuranların ödemelerini yapabileceğini, taksitlerin ise 4'er ay ötelenebileceğini kaydetti.

Yeniden yapılandırma kapsamında 2016 yılının Kasım ve Aralık aylarında ödemelerini yapmayarak haklarını kaybedenler, Mayıs sonuna kadar ödemelerini yapabilecek. Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmada 2. şans verilmesi konusunda bir açıklama yaptı.

Buna göre TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen "torba kanun" tasarısında bazı alacakların yeniden yapılandırılması düzenlemesinde değişikliğe gidildi. Kanunda yapılan değişikliğe göre Kasım ve Aralık aylarında çeşitli sebeplerle borçlarını ödemeyenlerden gelen yoğun talep üzerine süreyi uzattıklarını belirten Ağbal, yeniden yapılandırma süresini Mayıs ayı sonuna kadar uzatarak SGK prim ve vergi ödemelerini yapamayanlara ikinci bir şans getirdiklerini açıkladı.

Ödeme süreleri faizsiz uzatıldı

Ocak ve Mart aylarında ise düzenli taksit ödemesi gerçekleştiren vatandaşların Şubat ve Nisan aylarındaki sigorta prim taksitlerinin ödeme sürelerini de faizsiz olarak uzattıklarını kaydeden Ağbal, sonraki yeniden yapılandırmanın tüm taksitlerini de 4'er ay olarak uzattıklarını dile getirdi.

Tüm taksitlere 4'er ay öteleme

Vatandaşlardan gelen talepleri hükümet olarak her zaman dikkate aldıklarını ifade eden Ağbal, Ocak ayı ödemelerinin Mayıs ayında, Şubat ayı ödemelerinin ise Haziran'da ve izleyen her taksitin 4'er ay öteleme şeklinde ödenebileceğini kaydetti. Ağbal "Böylece içinde bulunduğumuz süreçte vatandaşlarımıza yeni bir imkan sağladık" ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *