» 
 

Yenikapı'daki Demokrasi Nöbeti'ne ünlüler akın etti

7 Ağustos'ta Yenikapı Miting Alanı'na katılan 5 milyon kişinin yanı sıra sanat, spor camiasından yaklaşık 800 ünlü isim de milli iradeye, birlik beraberliğe sahip çıktıklarını ve halkın yanında olduklarını göstermek amacıyla katılım gösterdiler.

7 Ağustos'ta Türkiye'nin kalbi Yenikapı'da attı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 5 milyon vatandaş Yenikapı Demokrasi Mitingi'nde buluştu. Demokrasi için ve halkın yanında olduğunu göstermek amacıyla, Türk bayrakları ile donatılmış teknelerden ünlü isimler Yenikapı'ya akın ettiler. Mitinge katılan ünlülerden usta ses sanatçısı Orhan Gencebay, milletin duruşunun darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasındaki en büyük etken olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Türkiye'nin bu zorlu süreçte darbe girişimini engellediklerini, bugünlerin bir daha yaşanmaması için dua ettiğini belirten açıklamalarda bulundu. İbrahim Tatlıses, felaketin kıyısından başkomutanımızın ve milletimizin duruşundan dolayı dönüldüğünü, hain darbe girişiminin başarısız olmasındaki en büyük etkenin bunlar olduğunu, bayrağın Türk milletinin yorganı olduğunu dile getirerek duygulandıran bir mesaj verdi.

Kıvanç Tatlıtuğ, darenin her türlüsüne karşı olunduğunu, devletle ve milletle tek yürek olmak üzere Yenikapı'daki Demokrasi Mitingi'nde dünyaya demokrasimizin, cumhuriyetimizin kimse tarafından bozulmayacağının en büyük göstergesi olduğunu belirterek, bayraklarımız ile vatanımızı temsil etmek üzere orada bulunduğunu vurguladı. Hülya Koçyiğit, tek millet, tek devlet, tek bayrak diyerek burada bulunduğunu Türk milletinin iradeye sahip çıktığını belirten mesajını verdi. Kenan İmirzalıoğlu eşi Sinem Kobal ile, bizi korkutmaya çalışanlara bu milletin korkmayacağının gösterildiğini, demokrasinin ve cumhuriyetimizin asla bozulmayacağını, catan uğruna canını veren şehitlerimize, yaralılarımıza ve milli iradeye sahip çıkan Türk milletine minnettarlığını ifade etti.

Yılmaz Erdoğan, Yenikapı'daki muhteşem atmosferin dışında kalmış olsaydı içinde ömür boyu bir acı olacağını bu nedenle gururlu olduğunu, böyle bir tarihi olaya tanıklık ettiği için mutlu olduğunu dile getirdi. Halit Ergenç, tüm siyasi parti liderlerinin halkımız için bir arada olmalarının Türkiye'nin geleceği için umut verici olduğunu ifade etti. Mustafa Sandal, Yenikapı'dan tüm dünyaya muhteşem bir mesaj verildiğini, Türkiye'nin büyüklüğünün gücünün gösterildiğini belirtti. Ahmet Özhan, Mete Horozoğlu, Demet Akbağ, Mahmut Tuncer, İsmail YK, Ümit Besen, Metin Şentürk, Özcan Deniz, Burcu Esmersoy, Bergüzar Koral, Bengü, Alişan, Hakan Peker, Nilgün Belgün, Ece Erken, Çağatay Ulusoy, Gülşen, Ozan Çolakoğlu, Zerrin Özer, Gülben Ergen, Mustafa Erdoğan, Murat Boz, Aslı Enver, Murat Yıldırım, Hakan Akkaya ve yüzlerce ünlü isim Yenikapı'daki Demokrasi Mitingi'ne katılım gösterdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *