» 
»
 

Yer Manisa Konu yine askeriyede zehirlenme bu kez sayı 60

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görev yapan askerlerden 60 tanesi, akşam yemeğinden sonra kusma ve bulantı gibi şikayetlerle hastaneye kaldırıldı.

Bugün akşam saatlerinde yaşanan olayda, General Seyfettin Çağbatur Kışlası'nda görev yapan askerlerin akşam yemeğinden sonra mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle revire müracaat etmeye başlaması paniğe neden oldu. Şikayetleri bulunan 60 asker, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Manisa ve Merkezefendi Devlet hastanelerine kaldırıldı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından 60 asker, zehirlenme ihtimali üzerine ambulanslarla Manisa Merkezefendi ve Manisa Devlet Hastanelerine gönderilerek tedavilerine başlandı. Hastanelerde müşahede altına alınan 60 askere de serum tedavisi uygulandığı ifade edildi.

Manisa ilinde daha önce de yaşanan zehirlenme şüphesi yüzünden birçok asker hastaneye kaldırılmıştı. Manisa'nın Kırkağaç İlçesinde bulunan, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda, akşam yemeğinden sonra birçok asker zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı. Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda yemekten zehirlendiği belirtilen 1049 asker hastaneye kaldırılmış, tedavisi sırasında Er Hüsnü Özel hayatını kaybetmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *