Yerli arama motoru çalışmaları başladı

Yerli arama motoru üzerinde çalışmalar yapıldığını bildiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Arslan, Türkçe karakterlerin kullanılabildiği yazılımlar geliştirmenin ülke için önemine değinen açıklamalarda bulundu.

Yerli arama motoru hamlesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanlığından geldi. Türkçe karakterlerin kullanılabildiği yazılımlar ve yerli arama motoru geliştirilmesinin ülke açısından önemli olduğunu vurgulayan Bakan Ahmet Arslan, bu konuda çalışmalar yapıldığını dile getirdi.

Soma çevre yolu açılışını yapan Bakan Arslan, Akhisar-Gölmarmara çevre yolu inşaatı ve şantiyesinde incelemerde bulunurak çevre yolunun ve demiryolunun 2017'de tamamlanacağının müjdesini verdi. Yaptığı açıklamalarda ağır vasıta trafiğinin kent merkezinden çıkarılmasının önemine işaret eden Arslan, yolun 5,5 kilometresinin altyapı çalışmalarının tamamlanarak hizmete girdiğini, kalan 8 kilometrelik bölüm için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Manisa Medya TV'de Abdullah Polat'ın canlı yayın konuğu olan Bakan Arslan, dünya ile entegre olduğunu ifade ettiği iletişim teknolojisi, bilişim ve haberleşmenin önemine işaret eden Arslan, lokal çalışmaların dünya ile entegre olmadığında verimli olmayacağını belirtti. Web adreslerinde ve internetteki işlemlerde dünya ile entegrasyonun sağlanması gerektiğini belirten Arsan, Türkçe karakterlerin kullanılabildiği yazılımların üretilmesinin ve yerli arama motoru geliştirilmesinin ülkemiz için önemli olduğunu dile getirdi. Arslan, bu konuda çalışmaların yapıldığını da kaydetti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *