Yerli arama motoru Geliyoo hakkında Bakanlık açıklama yaptı

10 milyon TL harcama ile özel bir yazılım geliştirdiklerini ve test aşamasında olduklarını belirten Geliyoo.com yetkililerinden sonra Bakanlık da bir açıklama yaptı ve ortaya çıkarılmaya çalışılan algının önüne geçti.

Yerli arama motoru Geliyoo.com gelmeden büyük sansasyona neden oldu. Geliyoo.com yetkilileri 10 yıl boyunca 10 milyon TL harcandığı belirttikleri arama motorunun henüz test aşamasında olduğu söylerken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da konuyla ilgileri olmadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu arama motorunun ne kadara yapıldığı, yerli olup olmadığı hususunda bakanlık birimlerinde herhangi bir bilgi bulunmadığı belirtilirken, bu arama motorunun yapımı sürecinde bakanlıkla hiçbir temaslarının bulunmadığı açıklandı.

BAKANLIĞIN MADDİ MANEVİ BİR İLGİSİ YOK

Bakan Ahmet Aslan'a hitaben gönderilen bir e-posta dışında Bakanlığın maddi ya da manevi yerli arama motoru Geliyoo.com'a bir desteğinin olmadığı vurgulanırken, Ahmet Arslan'ın yerli arama motoru çalışmaları yapıldığına dair TV'deki açıklamalarının da söz konusu arama motoruyla ilgisinin bulunmadığı ifade edildi.

Bakanlığın ülkemize katkı sağlayacak yerli ve milli her türlü çalışmaya destek vereceği belirtilen açıklamada bugüne kadar bu desteklerin verildiği ve bundan sonra da verilmeye devam edileceği vurgulandı. Bakanlık, Geliyoo.com'a destek vermediklerini açıklayarak oluşturulmak istenen algıyı ortadan kaldırmış oldu. Ancak il yerli arama motoru olduğunu belirterek ortaya çıkan Geliyoo.com ile ilgili tartışmalar da devam edeceğe benziyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *