» 
 

Yerli kiraz tezgahlara çıktı! Kilosu 85 TL

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden kirazın ilk hasadı Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde yapılarak kilosu 85 liradan tezgahlardaki yerini aldı.

Yaz mevsiminin yüzünü göstermeye başladığı şu dönemlerde erik ve çileğin yanı sıra sofraları süsleyen meyvelerden kiraz Manisa merkeze bağlı Osmangazi ilçesinde bulunan bir manav reyonunda kilogramı 85 liradan satışa sunuldu.

Manisa'da geçtiğimiz hafta toplanmaya başlayan ve kısa sürede Türkiye'deki pek çok noktasında satışa çıkan yerli kiraz, yüksek satış rakamı nedeniyle şimdilik gramla alınıyor. 350 gramlık paketler halinde satışa sunulan kiraların fiyarı 30 lira olmasına karşın bir kilo kiraz 85 liradan satılıyor.

Çekirge semtindeki bir manavda çalışan Osman Özçivi, AA muhabirine, kirazın tezgahın en pahalı ürünü olduğunu söyledi. Özçivi, ''Yılın ilk yerli kirazı tezgahlarımızda yerini aldı. Şimdilik yeni çıktığı için fiyatı cep yakıyor. Biz de zaten bu yüzden 350 gramlık kirazı 30 liradan satıyoruz. Kilogram fiyatı 85 lira.'' diye konuştu. 350 gramlık paketlerde ortalama 60 tane kiraz bulunduğunu belirten Özçivi, ''Şu anda yeni çıkması ve ilk ürün olmasından ötürü kirazlarımız çok pahalı fakat yaklaşık bir ay içinde tıpkı erik gibi normal fiyat seviyesine inecektir.'' diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *