» 
 

Yerli turist turizmcilerin yüzünü güldürecek

Önceki yıllara göre bu yıl daha iyi bir yerli turist payı bekleyen turizmciler, sayının iki katına çıkabileceğini belirtti.

Bu yıl turizmde geçen yıla göre daha olumlu bakan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, bu yıla umutla bakmalarında erken rezervasyon sayılarının etkili olduğunu belirtti. Yabancı turistte de Rusya ile ilişkilerin iyileşmesi ve 90 günlük vize imkanıyla artış olabileceğini belirten İşler, önceliği bu yıl yerli turiste verdiklerini ifade etti.

Bugüne kadar iç pazarı ihmal ettiklerini, son gelişmelerle iç pazarın çok ciddi rakamlarda olduğunu belirten İşler, "Hatta şu an bir numaralı hedefimiz iç pazar. Çünkü 6 milyona dayanan bir potansiyeli var. Aslında pazardaki en büyük payımız yerli turist oldu. Bayramlarda büyük talep alıyoruz. Kurban ve ramazan bayramlarında otellerimiz dolacak. İki bayram arasında iç pazarın ciddi bereketini göreceğiz. Haziranın ortasından eylül sonuna kadar otellerde ciddi bir doluluk yaşayacağız." dedi.

15 Haziran-30 Eylül arasında 26 milyona yakın bir turist hareketi beklediklerini dile getiren İşler, iç pazarın yurt dışı rekabet gücünü de artırdığını, bu sezon yerli turist payının iki katına çıkmasını planladıklarını kaydetti. Yüzde 15 civarında olan yerli turist payını destek ve kampanyalarla yüzde 30'lara çıkarabildiklerinde dışarıdan gelen tüm gelişmelere karşı Türk turizminin daha güçlü hale geleceğini belirten İşler, Bunları, erken rezervasyon sayılarına, tur operatörlerinin bu sene için ülkemize koyduğu uçak sayılarına, bunların çıkışı için aldığı izinlere, Türkiye'de bu kapsamda yaptıkları otobüs kiralama sözleşmelerine bakarak ve hepsinin ötesinde günlük ve anlık gelen rezervasyon akışını önceki seneyle mukayese ederek söylüyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *