» 
»
 

Yeşil reçeteli ilacı alamayan madde bağımlısı, doktora saldırdı

Bursa'nın Gemlik İlçesinde, madde bağımlısı bir şahıs kendisine yeşil reçeteli ilaç yazmadığı gerekçesiyle Aile Hekimliği Merkezinde görevli olan doktora saldırdı.

Bursa'nın Gemlik İlçesine bağlı 1 No'lu Aile Hekimliği Merkezi'ne gelen ve ismi açıklanmayan madde bağımlısı bir şahıs, kendisine yeşil reçeteli ilaç yazmadığı için gittiği doktora saldırıda bulundu. Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, Aile Hekimliğinde görevli olan Dr. Neslihan Yılmaz'a gelen bir şahıs, yeşil reçeteli ilaç yazmasını istedi. Yılmaz, ilaç yazmak için girdiği sistemde şahsın "suistimal ettiği" ibaresi ile karşılaşınca ilacı yazamayacağını belirtti.

Bunun üzerine sinirden bağırmaya başlayan şahsa, merkezde görevli olan polis müdahale etti. Aile Hekimliğinden ayrılan şahıs, yaklaşık yarım saat sonra geri döndü. Bu kez elinde bir bıçakla merkeze giren şahıs, Yılmaz'a saldırıda bulundu. Aralarında yaşanan arbede sırasında doktorun bilgisayarı kırıldı.

Olaya müdahalede bulunan polis memuru, eli bıçaklı saldırganın ihtarlarına uymamasından dolayı havaya ateş açtı. Ancak şahıs halâ durmayınca, biber gazı ile etkisiz hale getirildi. Şahıs, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü ve olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *