» 
»
 

Yeşilçam'ın unutulmayacak ismi Tarık Akan son yolculuğuna uğurlandı

Akciğer kanserine verdiği mücadeleye yenik düşen usta sinema sanatçısı Tarık Akan, Teşvikiye Camii'nde yapılan cenaze töreninin ardından sonsuzluğa uğurlandı.

Yeşilçam'ın ünlü aktörü 66 yaşındaki Tarık Akan, bugün Teşvikiye Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı. Yapılan cenaze töreninde izdiham ve gerilim meydana gelirken, meslektaş Emel Sayın, Tarık Akan'ın tabutunun yanında gözyaşlarına hakim olamadı. Bir seneyi aşkın bir süredir akciğer kanserinden dolayı tedavi altına olan Akan, önceki gün hastanede yaşamını yitirdi. Tarık Akan için Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda tören yapıldı. Ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Teşvikiye Camii'ne saat 15.00 sularında getirildi. Cenazede yoğun katılımdan dolayı izdiham ve gerginlik yaşandı. Bazı sendika temsilcileri ile bir vatandaş arasında tartışma çıktı ve tartışmaya Akan'ın ağabeyi Turgut Üregül müdahale etti.

46 senedir sinema sektöründe olan 66 yaşındaki Tarık Akan için düzenlenen cenaze törenine oğulları Barış Zeki, Yaşar Özgür Üregül, kızı Özlem Üregül ve eşi Acun Günay, Nuri Alço, Emel Sayın ve pek çok tanınan isim ile sevenleri katıldı. Hafızalardan silinmeyen pek çok filmde birlikte oynadıkları rol arkadaşı Emel Sayın, Akan'ın son yolculuğunda onu yalnız bırakmadı. Tarık Akan'ın tabutunun başında Emel Sayın'ın gözyaşları sel oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *