» 
»
 

Yeşilköy Hava Harp Okulu'na operasyon düzenlendi: 4 gözaltı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine yönelik Hava Harp Okulu'nda da operasyonlar başlatıldı. İstanbul Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu'na bugün sabah saatlerinde polislerin ve çevik kuvvetlerin bulunduğu ekipler araçlarla içeri girdiler.

Edinilen son bilgilere göre, FETÖ/PDY terör örtünün darbe girişimlerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Bir operasyon haberi de İstanbul'dan geldi. Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu'na bugün sabahın ilk saatlerinde çevik kuvvetlerden ve polislerden oluşan bir ekip ile, Hava Harp Okulu'na sivil ve resmi araçlarla içeriye giriş yapıldı.

Sabah saatlerinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimleri sonrasında başlatılan operasyonların devam etmekte olacağı bilidiriliyor. Özel Hareket Timleri'nin, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çevik kuvvetlerden oluşan çok sayıda polis ekibi Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu'nda arama tarama çalışmaları başlattı.

Düzenlenen operasyon sonrasında polislerin, özel harakat timlerinin ellerinde arama tutanaklarının ve delil poşetlerinin olduğu gözlerden kaçmadı. Arama çalışmalarının bitmesinin ardından, arama esnasında şüpheli hareketlerde bulunan 4 kişi gözaltına alındı. Daha sonrasında ekip Hava Harp Okulu'ndan ayrıldı.

Arama faaliyetleri sonrasında hiçbir detay verilmezken, Hava Harp Okulu'nun nizamiye girişinde iki zırhlı polis aracının ve özel harekat polislerinin bekledikleri görülüyor.

Hava Harp Okulu'nda gözaltına alınan isimlerin Kurmay Albay Hüseyin Ergezen, Üstteğmen Yavuz Bağuç, Binbaşı İsa Öztürk, Astsubay Burhan Torlak olduğu öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *