YGS Türkiye şampiyonu Bingöl'den

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda Türkiye birincisi Ahsen Zeynep Kaya Türkiye birinciliğinin yanında bir de 500 soruda 500 doğru yaparak Bingöl'e bir ilki yaşattı.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Türkiye birincisi Ahsen Zeynep Kaya ilk kez birinciliği Bingöl'e getirerek büyük sevinç yaşattı. Kaya YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6'da 500 tam puan yaparak 4 puan türünde Türkiye birinciliğine hak kazandı. Kaya özel bir okulda yaşadığını belirtti. Sonuçların açıklanmasının ardından ÖSYM başkanı Ömer Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin Kaya'yı telefonla arayarak tebrik etti. İl Mill Eğitim şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger, eğitim ve öğretim gördüğü okulun kurucu müdürü Nizamettin Etdöger ve okul müdürü Abdulksabur Şığva Kaya ailesini ziyaret etti. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla büyük heyecan duyduğunu anlatan Kaya birinci olacağını düşünmediğini belirtti. Okulda sonuçları uzun zamandır beklediğini ifade eden Kaya şoka girdiğini belirterek mutluluğunu ailesi ve öğretmenleriyle

BOL BOL KİTAP OKUDUM

Kaya bol bol kitap okuduğunu ifade ederek çok fazla çalışmaya gerek duymadığını belirtti. Önemli olanın çok çalışmadan ziyade planlı çalışmak olduğunu, daha çok belirlediği konuları bitirmeye yönelik çalıştığını ve çözemediği soruları öğretmenlerine sorduğunu söyleyen Kaya okulda öğretmenlerinin kendisinde çok fazla emek ve katkısı olduğunu dile getirdi. 

CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİNİ İSTİYORUM

Küçük yaşlardan bu yana doktor olmak istediğini belirten Kaya tıp eğitimi almak için Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gitmek istediğini söyledi ve Sınava girecek öğrencilere konuları tam olarak kavramaya çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Konuları hemen bitirmeye çalışmasınlar. Önüne gelen soruları çözsünler. Kaya'nın babası Mehmet Emin Kaya ise esnaflık yaparak çocuklarını okuttuğunu belirterek kızına dersleri konusunda baskı yapmadığına dikkat çekti. Kızının kendisini mutlu ettiğini söyleyen baba Kaya kızına ve tüm öğretmenlerine teşekkür etti. 

BU BAŞARIYI BİNGÖL İLK KEZ YAŞIYOR

Okul Müdürü Abdulsabur Şığva böyle bir başarının Bingöl'de ilk kez yaşandığını belirterek güzel bir çalışmayla güzel bir başarı yakaladıklarının altını çizdi ve Bingöl'ün eğitimde hak ettiği yeri alacağını ifade etti. Bu eğitimin Ahsen'in ve Milli Eğitim camiasınındır şeklinde görüşlerini ifade etti. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döğer ise büyük mutluluk yaşadıklarını bir öğrencilerinin 500 tam puan alarak Türkiye birincisi çıkardıklarını ve bu secinci kendilerine yaşattıklarını ifade etti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *