» 
»
 

YGS'ye geç kalan öğrenciye ikinci destek Adana BB Başkanından geldi

YGS'ye geç kalarak bina kapısında gözyaşlarına boğulan öğrenciye daha önce Haluk Levent destek açıklaması yapmıştı. Mehmet Kara adlı öğrenciye ikinci destek Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'den geldi.

YGS'ye geç kalan ve binanın girişinde gözyaşları içinde görevlilere kendisini içeri alması için yalvaran Mehmet Kara'ya Haluk Levent'ten sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den de destek müjdesi geldi. Sözlü gencin eğitim masraflarına destek olacağını açıkladı.

Adana'da 12 Mart sabahı saat 09.45'te binaya alımların durdurulması üzerine kapıda kalan ve sınava alınmayan Mehmet Kara tüm Türkiye'yi hüzünlendirmiş, bunun üzerine de ünlü şarkıcı Haluk Levent bir iş adamı tanıdığının üniversite adayı gence eğitim masrafları konusunda yardımcı olacağının müjdesini vermişti.

Haberlerde oldukça geniş yer bulan genç için ikinci destek açıklaması Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den geldi. Hayalleri bir yıl daha ertelenen genç Kara, Sözlü'yü makamında ziyaret etti ve sınav günü yaşadıklarını anlattı. Başkan Sözlü, yaşadığı mağduriyet nedeniyle gence pes etmemesini tavsiye ederek eğitim öğretim masraflarında kendisine destek olacağını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *