» 
»
 

Yılbaşı gecesi kar yağacak mı? 31.12.2016 hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurt genelinde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Yılbaşı gecesi kar yağışı olacak mı? 31 Aralık güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurt geneli çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Marmara, İç Anadolu'nun doğu kesimleri, Doğu Anadolu, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batı kesimleri, Antalya'nın doğu ilçeleri, Ankara, Isparta'nın güneyi ve Batman ile Siirt çevrelerinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde ise yağmur ve sağanak Marmara ve yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Osmaniye, Adana ve Haay çevrelerinin kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise yurt genelinde 1 ile 3 derece azalması bekleniyor. 31 Aralık yılbaşı günü hava durumu şöyle; Ankara -1 derece çok bulutlu ve ilk saatlerde kar yağışlı, İstanbul 4 derece çok bulutlu, aralıklı olarak karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İzmir 6 derece parçalı ve çok bulutlu, Bursa 2 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak.

Asana 12 derece, çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Antalya 13 derece çok bulutlu, doğu ilçeleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Samsun 10 derece çok bulutlu, aralıklı yağmurlu olacak. Trabzon 11 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 0 derece çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı, Diyarbakır 8 derece çok bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *