» 
 

Yılbaşı hindisi satış fiyatları cep yakıyor!

Yılbaşı için geri sayımın başladığı şu günlerde özel olarak yetiştirilen yılbaşı hindilerinin fiyatları belli oldu. İşte ağırlıkları 4 ile 7 kilogram arasında hindilerin satış fiyatı…

31 Aralık gecesi 2016’ya veda edip 2017’ye merhaba demek için sayı günler kaldı. O geceye özel yetiştirilen ve yılbaşı sofralarını süsleyecek olan hindi satışlarına başlandı. İzmir'in Ödemiş ilçesinde satışı başlanan ve doğal ortamlarda yetiştirilen hindiler ağırlıklarına göre fiyatlandırılırken, ağırlıkları 4 ile 7 kilogram arasında değişen hindilerin satış fiyatının 100 ila 135 TL aralığında değiştiği açıklandı.

Hindi üreticisi Abdurrahman Dedeoğlu, yeni yıla kısa bir süre kala hindi satışlarının büyük bir artış gösterdiğini belirterek, yıl içerisinde hindi satışları olduğunu ancak yeni yılda ilk tercih haline gelen hindilerin satışlarının da hız kazandığını kaydetti.

Doğal ortamda yetiştirilen hindilerin kilolarının 4 – 7 arasında değiştiğini, tane bazında canlı hindi satışlarının 100-135 lira arasında değişen fiyatlarla satılmakta olduğunu ifade etti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *