» 
»
 

Yılbaşında hava durumu hakkında Meteoroloji'den uyarı!

Son dakika hava durumu açıklaması yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin 5 ile 10 derece altında seyredeceğini belirterek yılbaşında hava nasıl olacak sorusunun yanıtını verdi. İşte 31 Aralık hava durumu raporu.

2017'ye girmeye sayılı günler kaldı ve herkes yılbaşı planlarını yapmaya başladı. Ancak planlar yılbaşında hava durumuna göre değişlik gösterebilir. Tatil yapmak isteyenler için de yılbaşında havanın nasıl olacağı oldukça önemli. Zira yetkililerden yapılan açıklamalara göre, 31 Aralık yılbaşında yağışlı bir hava bizleri bekliyor olacak. Ülkemize 30-31 Aralık'ta gelmesi beklenen soğuk hava kütlesi, yılbaşında yurt genelinde kar yağışlarını da beraberinde getirecek.

Ülkemizde şimdiye kadar en sert kış Ağrı'da görüldü. Termometreler 20 Ocak 1972'de -45.6'yı gösterdi. 21 Ocak 1972'de -39.8 ile Ardahan, Erzurum -37.2 ve Kars -36.7 olarak ölçülmüştü.

Bu hafta ise etkisini gösteren yağışlar Cumartesi günü alanını genişletecek. Batı Karadeniz, Marmara'nın doğusu, Göller Yöresi ile Konya çevreleri, Doğu Akdeniz'in kıyı kesimleri ve Doğu kesimlerde yağış oalcak. Etkili olan yağışlar yüksek ve iç kesimlerde kar, kıyı kesimlerde kar şeklinde olacak.,

Hava sıcaklıklarının ise 3 dereceye kadar düştüğü Antalya'da şehit merkezine yaklaşık 8-10 kilometre uzaklıktaki Kepez ilçesi sınırında kalan Kepezüstü mevkiine kar yağdı. Mersin'in Mut ilçesine de 20 yıl aradan sonra ilk kar düştü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *