Farkonda
Farkonda
» 
»
 

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu: 73 gözaltı

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde FETÖ soruşturması kapsamında sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda bir kısmının "Bylock" kullandıkları tespit edilen akademisyenlerin evlerinde ve yerleşkede aramalar yapıldı. İstanbul merkezli olarak 10 ilde düzenlenen operasyonlarda 73 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ akademik yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 103 öğretim üyesi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde görevli akademisyenlere yönelik 10 ilde düzenlenen operasyonlarda haklarında gözaltı kararı çıkarılan akademisyenlerden 73'ü gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah 5.30 civarında kendilerine eşlik eden sivil polislerle birlikte konvoy halinde harekete geçti. Vatan caddesindeki emniyet binasından hareket eden ekipler, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi'ndeki aramaların yanı sıra, akademisyenlerin evlerini de aradı.

Bazılarının örgütün haberleşme programı olarak bilinen "Bylock" kullandıkları bazılarının ise örgüte üye oldukları tespit edilen Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenlerine yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *