» 
»
 

Yoğun kar geliyor! Meteorologlar uyardı: 15 derece birden düşecek

2016’ya girdiğimiz ilk günlerde yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı, yeniden kapımızı çalmaya hazırlanıyor. Meteoroloji önümüzdeki hafta için kar yağışı tahminlerini “yoğun kar yağışı” olarak güncelledi.

Ani sıcaklık düşüşlerine neden olan kuvvetli lodos, Akdeniz’den gelecek olan soğuk ve yağışlı hava ile karşılaşacak ve pazartesiden itibaren sıcaklıklar 15 derece birden düşecek. Uzmanlara göre zaten mevsim normallerinin çok üzerinde olan sıcaklıklarda kış aylarında ani düşüşlerin olması normal bir durum. Kışın bu zamanında sıcaklıkların 15 derece olmasını “anormal” olarak nitelendiren uzmanlar, Akdeniz üzerinden gelecek olan alçak basıncın sıcaklıkları 15 derece kadar aşağıya çekeceğini ve Ankara’nın yüksek yerlerin kar kalınlığının 20-30 cm’yi, İstanbul’da ise kar kalınlığının 20 cm’yi bulacağını bildirdi.

Birçok ilde sıcaklıkların sıfırın altında seyretmesine neden olacak olan kar yağışlı ve soğuk hava, Pazartesi itibariyle etkili olmaya başlayacak ve yaklaşık bir hafta sürecek. kadar devam edecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *