» 
»
 

Yoğun kar yağışı İstanbul'u etkisi altına aldı

Alınan bilgiler göre kşan saatlrinde başlayan kar İstanbul'u etkisi altına aldı. Kar yağışında en çok etkilenen semtlerin başında Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri ve Çatalca geliyor.

Günlerdir yurt genelinde etkili olan Sibirya soğukları, İstanbul'u da etkilemeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden tarafından yapılan açıklamaya göre, en etkili olduğu bölgelerin başında Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri ve Çatalca geliyor. Ayrıca, Sarıyer, Maslak, Levent ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü çevresi olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan Anadolu yakasında da etkili oln kar yağışı en çok Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Kartal, Maltepe, Şile, Tuzla, Pendik ve Adalar'da da etkisini gösteriyor. Yoğun kar yağışınedeni ile bazı bölgelerde trafikte yoğunluk yaşanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı görev yapan karla mücadele ekipleri, İstanbul genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürmekte. Kar küreme ve tuzlama çalışmalarını ihtiyaç durumuna göre sabaha kadar sürdürüleceği alınan bilgiler arasında. Ara ara sabaha kadar süreceği ifade edilen kar yağışının yarın öğlen saatlerinde etkisini yitirmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *