Yoğun kar yağışından dolayı o illerde eğitime bir gün ara verildi

Yoğun kar yağışı altında kalan Türkiye'de okulların tatil olup olmayacağı büyük merak konusu oldu. 16 Aralık 2016 bugün itibari ile okullarda tatil kararı verilen iller belli oldu. İşte bugün hangi illerde okullar tatil sorusunun cevabı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Karadeniz'in kıyıları, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Afyonkarahisar, Kütahya, Niğde, Karaman, Kilis ve Hatay çevreleri ile Antalya'nın doğu, Mersin'in batı ilçelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar, Antalya'nın doğusu ve Mersin'in batı ilçelerinde yağmur şeklinde, yağışlı olan diğer kesimler karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yoğun kar yağışı olacak.

16 ARALIK CUMA OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER

"Düzce" de kar yağışı nedeniyle Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerinde tüm okulların bugün tatil edildiği bildirildi. Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile çalışanların da bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

"Elazığ" merkez ve Palui Karakoçan, Kovancılar, Arıcak, Alacakaya, Maden ve Sivrice ilçelerinde tüm okullar, Baskil ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için 16 Aralık 2016 Cuma gününün tatil edildiği açıklandı. Öte yandan okulların tatil edildiği bölgelerdeki görevli olan hamile ve engelli personellerin de idari izinli oldukları ifade edildi.

"Tunceli" Mazgirt İlçesine bağlı köyleri olan Hozat ve Çemişgezek ilçelerinde taşımalı eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Ayrıca, kent genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan hamile ile engelli personellerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

"Van" Erciş İlçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

"Bingöl" de etkili olan kar yağışı nedeniyle 1 gün ara verildiği açıklandı.

"Gaziantep" İslahiye İlçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı taşımalı eğitim verilen 23 okul ve özel eğitim merkezinde eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

"Bolu" da olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün il genelinde, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul ile liselerde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında engelli ve hamile kamu personeli de bir gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

"Giresun" don ve buzlanma nedeniyle Çanakçı ilçesindeki tüm okullarda bugün tatil ilan edildi.

"Rize" Çamlıhemşin İlçesinde tüm okullarda, aşırı buzlanma nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

"Çorum" etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezindeki okullar, kent merkezindek kar, soğuk ve buzlanmanın etkisi ile bir gün tatil edildi.

"Muş" il genelindeki okullarda eğitim ve öğretime bugün ara verildi.

"Bartın" kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm eğitim kurumlarında Perşembe günü ara verildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *