» 
»
 

Yolcu uçağı kalkış yapacağı sırada motoru yandı

Tokyo'da Haneda hava alanında Korean Air Lines uçağı kalkış yapacağı anda sol motorunun yanması ile yolcular tahliye edildi. Uçak, saatlerce süren söndürme çalışmaları sonrasında alevlerden kurtarıldı.

Japon'yanın trafiği en yoğun hava limanı olan Tokyo Haneda hava alanında Korean Air şirketine ait Boeing 777 tipli yolcu uçağı kalkış sırasında sol motorunun bir anda alev almasıyla uçakta yangın çıktı.

Japonya'nın en işlet havacılık merkezi olan Tokyo Haneda hava alanında sabah 08:00 sıralarında Korean Air şirketinin Boeing 777 tip yolcu uçağı yolcularını tamamladıktan sonra kalkış için harekete geçti. Tam da o sırada uçağın sol kanat tarafındaki motorunda nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Sol kanadın alev almasının ardından uçağın içerisindeki 17 uçak mürettebatı, 302 uçak yolcusu ve Kyosuke Okada adlı Haneda Hava alanına atanmış bir devlet memuru uçaktan tahliye edildiler.

Yangının çıkmasının ardından gelen iki büyük itfaiye aracı, yangının şiddetinin büyümemesi ve alevlerin uçağı kaplamaması için söndürme çalışmaları başlattılar. Uçağı neredeyse kaplayacak şekilde köpükler ile söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerinin bu çabaları saatler sonrasında netice verdi. Uçağın Tokyo Haneda'dan Güney Kore Gimpo hava alanına gideceği öğrenildi. Yangın sonrasında hiçbir kişinin yara almadığı açıklandı. Olay ile ilgili soruşturma başlatılacağı söylendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *