Youtube'dan akıllı telefonlara canlı yayın özelliği yolda

Yakın zamanın en yeni uygulamalardan biri olan Periscope ve Facebook Live kullanıcılar arasında ses getirmişti. YouTube rakiplerinin gerisinde kalmayarak canlı yayın yapabilme özelliğini akıllı telefonlara taşıma girişiminde bulundu...

Akıllı telefonlarda son dönemlerin en yeni ve favori uygulaması olarak görülen Periscope ve Facebook Live'ın başlattığı canlı yayın akımı YouTube'nin de dikkatini çekti. Dünya devi YouTube bu muhteşem yayın işlevini akıllı telefonlara taşıyor. YouTube beklenen hamleyi yaparak rakiplere meydan okumuş durumda.

Periscope, her kullanıcının kendi kanalının olduğu ve oradan yayın yaptığı bu uygulamada, istenilen kişiyi takip edip izleyebiliyor ve canlı yayın yapıla biliyor. Bu uygulama YouTube'un 2011 yılından bu yana web sayfasında bulunan  ve hayatta olan bu canlı yayı işlevi yeni olan bir işlev değil ancak YouTube, yeniliği ilk kez direkt olarak akıllı telefonlara getirecek ve yeni bir işlev olarak gündeme gelecek.

Bu mükemmel işlev sayesinde herkes YouTube'dan istediği an yayını başlatabilecek ve yayın arasında arama yapabilecek. Diğer  özellik olarak kullanılan, normal videolarda da olan yayın esnasında arama yapma mevzusunu canlı yayın akışında da sağlanacağı söyleniyor. Google YouTube'un hangi alan olursa olsun rekabetlerden geri kalmasını istemiyor. YouTube video uygulamasının canlı yayın alanında isim yapmış ve en gözde isimler olan  Periscope ve Facebook Live,  rakipleriyle rekabetini zaman içinde göreceğiz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *