» 
»
 

Yozgat’ta bir evde çıkan yangın 3 küçük çocuğu hayattan kopardı

Yozgat’a bağlı Akdağmadeni ilçesinde bulunan Umutlu beldesinde çıkan yangın nedeniyle o esnada evde bulunan 3 çocuk hayatını kaybetti…

Dün akşam saat 18.00 sularında meydana gelen olay alına bilgilere göre Umutlu Beldesinde vuku buldu. Bölgedeki camide görev yapan İmam Adem Doğan'ın lojman olarak oturduğu evde yangın çıktı. İddialara göre Cami İmamı Adem Doğan akşam namazı camide, anne Ayşe Doğan'ın ise mutfakta olduğu esnada on yaşındaki Elif Naz Doğan ve sekiz yaşındaki Amine pürmüz kullanarak sobayı yakmak istediği sırada yangın çıktığı. Kapı kenarında bulunan tüpün patlaması ile yangın daha da büyüdü.

Anne Ayşe Doğan çocukların bulunduğu odanın kapısını açmaya çalışsa da başarılı olamadı dışarı çıkıp komşularından yardım istedi. Evi saran alevler sebebiyle içeri gireme konusunda başarısız olan komşular uzun uğraşlar sonucunda Amine'nin cansız bedenini alevler arasından çıkartırken diğer iki çocuk alevlerin arasında kaldı.

İtfaiyenin gelmesi zaman alınca mahalleli kovalar yardımı ile yangını söndürmeyi başardı. Yangının çıktığı odada hayatını kaybeden 3 kız kardeşin cenazeleri savcı tarafından yapılan gerekli incelemelerin ardından Akdağmadeni Devlet Hastanesi Morgun'a kaldırıldı. Çoçuklarını kurtarmaya çalışırken elinde ve yüzünde yanıklar oluşan anne Ayşe Doğan'da Akdağmadeni Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *