» 
»
 

Yozgat’ta tüpten çıkan yangın 3 kız kardeşin ölümüne neden oldu

Yozgat'ın Akdağmadeni İlçesi Umutlu Beldesi'nde yaşanan yangın faciaya neden oldu. Soba yakmak istedikleri sırada alev alan tüp nedeniyle çıkan yangında 3 kız kardeş hayatlarını kaybetti. Yozgat’ta hayatını kaybeden kız kardeşlerden Hatice 4, Amine 8 ve Elif Naz 10 yaşlarındaydı.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde dün çıkan yangın 3 kız kardeşin sobayı yakmak istedikleri sırada meydana geldi. Pürmüz ile sobayı yakmaya çalışan kız kardeşler, tüpün alev alması sonucu yangında hayatlarını kaybetti.

Alınan bilgilere göre, Umutlu Belediyesi Cami İmamı ve kız kardeşlerin babası Adem Doğan, akşam namazı için camiye gitti. Bu sırada anne Ayşe Doğan mutfakta yemek pişirmekteydi. 10 yaşındaki en büyük çocukları Elif Naz ile 8 yaşındaki Amine sobayı yakmak için pürmüz kullandı.

O sırada tüpün aniden alev alması sonucu yangın çıktı ve anne Ayşe Doğan alevler nedeniyle kapıyı açamadı. Dışarı çıkan çaresiz kadın komşulardan yardım istedi. Komşular eve geldiklerinde camı kırarak içeri girmek ve çocukları çıkarmak isteseler de bunu başaramadı.

8 yaşındaki Amine alevlerin arasında dışarı çıkarıldı ancak küçük kız hayatını kaybetmişti. 10 ve 4 yaşlarında Elif Naz ve Hatice ise dışarı çıkarılamadı. İtfaiye gelene kadar kovalarla yangını komşular söndürdü. Cumhuriyet savcısı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve ardından çocukların cansız bedenleri Akdağmadeni Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Anne Ayşe Doğan da çocuklarını çıkarmak istediği sırada yüzünde oluşan yanıklar nedeniyle aynı hastanede tedavi altına alındı.

Ailenin yakınları olayın ardından gözyaşlarına boğulurken, ifadelerinde alevlerin her yeri sardığını, çocukları pencereden gördüklerini ancak alevler nedeniyle yaklaşamadıkları bilgisini verdi. Umutlu Beldesi Belediye Başkanı Hidayet Karabulut ise olayın ardından yaptığı açıklamada olayın meydana geliş şeklini ve 8 yıldır beldelerinde imam olarak çalışan Adem Doğan’ın başına gelen bu olay nedeniyle duydukları üzüntüyü dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *