» 
 

Yüksek fiyattan trafik sigortası yapana ceza geliyor

Ortalama trafik sigortasının üstünde teklif veren sigorta şirketlerine Hazine Müsteşarlığı ceza keseceğini bildirdi. Böylece sigorta şirketler yüksek tekliflerden kaçınıyor.

1.5 yılda trafik sigortasında yapılan zamlar vatandaşı oldukça zorluyor. Sistemden sorumlu olan Hazine Müsteşarlığı’da art arda önlemler getiriyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in girişimi sayesinde başta kusurlu sürücüye tazminat ödenmemesini sağlayan yasal değişiklik olmak üzere birçok yasada değişiklik yapılacağı bildirildi. Sigorta Bilgi Merkezi bünyesinde kurulu olan internet sitesi ile vatandaşlar bütün şirketlerden aynı anda teklif alabilecekler.

Vatandaşlar poliçesini de kolaylıkla bu sistem üzerinden kesebilecekler. Ancak buna rağmen sigorta şirketleri sistemden haberdar olmayan vatandaşlara bu fiyatların üstünde poliçe keserse bu kez Hazine yine devreye giriyor ve bu sistem üzerinde de ya sigorta yapmamak veya fiyatları yükseltmek için ortalamanın çok üstünde fiyat teklifi veren şirketlere ceza kesmeye başlıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *