Yüksek lisans ve doktora öğrencileri 2017 burs başvurusu

TÜBİTAK'ın yönetim kurulu başkanlığıda faaliyet gösteren Münir Birsel Vakfı'nın 2017 burs başvuruları, 15 Şubat tarihinde başlıyor.

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) yönetim kurulu başkanlığında faaliyet gösteren Münir Birsel Vakfının, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik burs başvuruları 15 Şubat Çarşamba günü başlayacak.

TÜBİTAK tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Münir Birsel Lisans Üstü Bursları Vakfı, yüksek lisans ve doktora öğrenimini gören üstün başarılı öğrencilerin, öğrenim ve araştırmalarını tamamlarına destek olarak, ülkede bilim ve teknolojinin gelişmesi için gerekli olan üstün nitenikli insan gücünün yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilen burs imkânı için gerekli şartları taşıyanların 15 Şubat Çarşamba gününden itibaren TÜBİTAK'ın web adresindeki başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen yüksek lisans öğrencilerine 500, doktora öğrencilerine ise 600 lira destek sağlanacak. Burslar 1 Mart tarihinden itibaren verilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *