» 
 

Yüksekova’da 2 bin kişiye TYÇP kapsamında istihdam müjdesi

13 Mart tarihinde huzur ve güvenliğin tesisi amacıyla başlatılan sokağa çıkma yasağı, kısmi zamanlı olarak kaldırıldı ve terör örgütünce yapılan tahribatın ortadan kaldırılması için 2 bin kişiye iş imkanı ortaya çıktı.

Hakkari Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Yüksekova Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü, ilçedeki 2 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. Kamusal altyapıda meydana gelen tahribatın giderilerek yenilenmesi hizmetinde çalışacak olan 2 bin kişi 9 ay süresince çalıştırılacak ve bu kişilere asgari ücret ödenecek.

Yüksekova’da iş imkanını yakalamak isteyen vatandaşlar www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Yüksekova Kaymakamlığı ve Yüksekova Belediyesi’nden başvuru yapabilecek. Ayrıca iş için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne de şahsen başvurular kabul edilecek. Yüksekova’da çalışmak isteyenlerde aranacak şartlar arasında 18 yaşını doldurmuş olmak, sigortalı herhangi bir işte çalışmıyor olmak yer alırken, emekli, malul aylığı olmamak şartları da bulunuyor.

Ayrıca iş başvurusu yapacak olanların öğrenci olmaması da gerekiyor. Yüksekova’da kamusal altyapı yenileme hizmetleri için başvuracak adayların uzaktan eğitim öğrencisi de olmamaları şart koşuluyor. Toplum Yararına Çalışma Programı başvuru yapacak olanlar arasında bu şartları taşımayanların programa dahil edilseler bile durumları tespit edildiğinde ödenen ücretler ve idari giderler kendilerinden tahsil edilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *