» 
»
 

Yüksekova'da operasyon: 5'i ölü 8 terörist yakalandı

Hakkari Yüksekova'da teröristler ile sıcak temas sağlandı. 8 terörist etkisiz hale getirilirken, saklandıkları mağaradan güvenlik güçleri ile çatışmaya giren 8 teröristten 5'i de öldürüldü.

Hız kesmeden devam eden operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Edinilen bilgiler doğrultusunda, Yüksekova Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlı tarafından Yüksekova'da yapılan operasyonlarda saklandıkları mağaradan güvenlik güçlerine ateş açan 5 terörist öldürülürken, 5'i ölü 8 terörist de yakalandı. Yakalanan teröristlerin saklandıkları mağara da silah, tüfek, telsiz, roketatar ele geçirildi.

Terör örgütü üyelerine yönelik operasyonlar devam ederken, bugün öğleden sonra Hakakrai Yüksekova'da da güvenlik güçleri tarafından operasyonlar düzenlendi. Yükseova Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda, Yüksekova'daki Sivri Tepe bölgesinde bulunan kayalıkların içerisinde bir mağara olduğunu keşfetti. Teröristlerin saklandıkları mağaranın güvenlik güçleri tarafından fark edildiğini gören teröristler mağaradan güvenlik güçlerine ateş açtılar. Yükseova Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'na bağlı güvenlik güçlerine karşı ateş açan teröristlerden 3 kişi etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçlerinin ikazlarına uymayan teröristler ise güvenlik güçlerinin hedefi oldular. 5 teröristin öldürüldüğü 3 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, saklandıkları mağara teröristlerden arındırılmış oldu. Sivri Tepe bölgesinin teröristlerden arındırma işleminden sonra ölü olarak yakalanan teröristlerden makinalı tüfek, 7 adet kalaşnikof, tüfek, telsiz ve bir roketatar ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *