» 
»
 

Yüksekova'daki 2 bin kişiye istihdam garantisi verilecek

Sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırıldığı Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde, 2 bin kişi kamusal altyapının yenilenmesi hizmetlerinde çalıştırılmak üzere iş imkanı verilerek istihdam edilecek.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde, 13 Mart'ta huzur, güvenliğin, can ve mal kaybının yaşanmaması amacı ile sokağa çıkma yasağıyla başlatılan bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların ardından, terör örgütünün ilçede ortaya çıkardığı tahribatın ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nden gelen açıklamalara göre, Hakkari'nin Yüksekova Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ile birlikte imzalanan protokol kapsamında, iş birliği için ilçede öncelikle kamusal alanda altyapının yenilenmesi hizmetlerinde çalıştırılmak için 2 bin kişiye iş imkanı verileceği ve istihdam edileceği bildirildi.

9 ay süresinde kamusal altyapının yenilenmesi hizmetinde çalıştırılacak işçilere asgari ücret verileceği açıklamada ifade edildi. İş için başvuru tarihlerinin 9 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri arasında olduğu ve başvuruların www.iskur.gov.tr internet adresinden yada Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, Yüksekova Kaymakamlığı ve Yüksekova Belediyesi bünyesinde olan hizmet noktalarında şahsen yapılması gerektiği belirtildi. İş için başvuracak katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları, emekli, malul aylığı alıyor olmamak, herhangi bir işte sigortalı olarak çalışıyor olmamak, öğrenci olmamak, uzaktan eğitim öğrencisi olmamak şartları vardır.

Belirtilen şartlardaki katılımcıların programa dahil edilebileceği, ancak belirtilen koşulların aksine bir durumdaki katılımcının programa dahil edildiğinde durumların tespiti halinde ödenen maaş ve idari giderlerin geri alınacağı da bildirilmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *