» 
»
 

Yunan iş adamından 15 Temmuz şehidinin babasına ticari taksi

Yunan iş adamı Vamvatiras, FETÖ darbe girişimi sırasında şehit düşen 15 yaşındaki Halil İbrahim'in babasına ticari taksi hediye ederek yardımda bulundu.

Türk ortağıyla 100 milyon avro yatırım yarak yerli taksimetre üretimi yapan Yunan iş adamı Dimitris Vamvatiras, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan ve en genç şehit olarak kayda geçen 15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım'ın babasına ticari taksi hediye etti.

Atak Taksimetre adlı şirketinde İstanbul Bağcılar'da Türk ortağı ile birlikte taksimetre üretmeye başlayan Vamvatiras, ürünlerini tanıttığı Maltepe Cevahir Otel'de düzenlenen etkinlikte 15 Temmuz kalkışmasının en genç şehidi Halil İbrahim Yıldırım'ın babası Bahattin Yıldırım'ı sahneye davet etti. Türkiye'deki terör saldırılarında şehit düşenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Yunan iş adamı Vamvatiras, Yıldırım'a ticari taksi hediye etti.

Bahattin Yıldırım, oğlunun da doğum günü olması nedeniyle oldukça duygulanırken, etkinlikteki katılımcılar kendisini ayakta alkışladı. O gün dışarı çıktıklarında oğlunun market kuyruklarındakileri gördüğünde "Baba bunlar bu erzakların bitmeyeceğini mi sanıyor" dediğini anlatan Yıldırım, "Biraz daha ileri gittikten sonra 'baba koyalım' dedi. Öyle bir koyuyordu ki sanki melekler o merminin önüne uçarak götürüyordu. Arkadaşını buldum sonra, 'oğlumu en son sen görmüştün, sana ne dedi' diye sordum. Arkadaşı, 'bana sen vatan hainisin' dediğini söyledi. Niye vatan için gelmemişsin diye. Bu vatan için değil bir Halil İbrahim, binlerce Halil İbrahim'im olsa veda ederim. Çünkü bu vatan, bizim vatanımızdır. Herkes gelip Türkiye'ye sığınabilir ama Türk halkının sığınacağı yer yoktur." ifadelerini kullandı. 

Ticari taksi hediyesinin anahtarını Vamvatiras'tan alan Yıldırım'ın bundan sonra hayatını taksicilik yapacağı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *