» 
»
 

Yunanistan'a kaçan darbecilerden 4'ünün daha sığınma talebine ret kararı verildi

FETÖ darbe girişimine katılarak ardından Yunanistan'a kaçan ve siyasi sığınma talebinde bulunan 8 darbecinin 4'ünün daha başvurusuna ret kararı alındı. 4 darbecinin başvurusunu iltica komisyonu reddetti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimine katılan ve ardından Yunanistan'a kaçan 8 darbeci siyasi sığınma talebinde bulunmuştu. Siyasi sığınma talebinden bulunan 8 darbeciden 4'ünün daha başvurusu iltica komisyonunca reddedildi.

İltica Servisi'nden Eleni Petraki bir açıklama yaparak başvurusu reddedilen askerlerin sayısı 7'ye ulaştığını belirtti. Petkari, başvuruları daha önce reddedilmiş olan 3 darbeci askerin 2'sinin dosyalarını değerlendirmek için başvurduğunu ancak bu taleplerinin de bugün reddedildiğini açıkladı.

Ayrıca iltica talepleri kabul edilmeyen 7 darbecinin, komisyonunun kararını ikinci derecedeki iltica komisyonu nezdinde temyiz etme hakkının bulunduğunu belirten Petkari, bir darbeci askerin başvurusu hakkında henüz kararın çıkmadığını bildirdi.

FETÖ/PDY darbe girişimi sonrasında Sikorsky tipi askeri helikopterle 8 asker Yunanistan'ın Dedeağaç Havalimanı'na inmiş ve bu askerlerin rütbeleri sökülmüştü. Darbe girişimine katılarak ardından helikopterle Yunanistan'a kaçan askerler burada siyasi sığınma talebinde bulunmuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *