» 
»
 

Yurt genelinde hava durumu nasıl olacak? 12 Ağustos 2016

Yapılan hava tahmin değerlendirmelerine göre, yurt genelinde açık ve az bulutlu, kuzey kesimlerde parçalı bulutlu olması bekleniyor. Akşam saatlerinden sonra Kocaeli ve İstanbul'un kuzey kesimleri, Sakarya civarları, gece saatlerinden sonra ise Bursa, İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Yalova, Düzce, Sakarya, Zonguldak, Bartın'ın çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış şeklinde geçeceği bildiriliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurt genelindeki hava sıcaklarında pek bir değişiklik olmayacak. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin üzerinde seyir edeceği belirtiliyor. Rüzgâr, çoğunlukla kuzey, kuzeydoğu, Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde, güneybatı yönünde ve Doğu Akdeniz'de hafif ve orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyinde ve Kıyı Ege kuzeyi yönlerinde ise kuvvetli şekilde esindi olması bekleniyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana başta olmak üzere bazı illerdeki hava sıcaklıklarını ise şöyle,

Ankara 37 derece açık ve az bulutlu olacak. İstanbul 31 derece az bulutlu, yer yer parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey, gece saatlerinden sonra ise Anadolu Yakasında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İzmir 35 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Adana 35 derece parçalı bulutlu olacak.

Bursa 34 derece açık ve az bulutlu, yer yer parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Antalya 32 derece az bulutlu ve açık olacak. Samsun 31 derece parçalı bulutlu olacak. Trabzon 31 derece parçalı bulutlu olacak. Erzurum 30 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Diyarbakır 38 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *