» 
»
 

Yurtta 20 Ekim güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre İstanbul Avrupa Yakasının kuzey kesimleri ile Kırklareli'nin kıyı ilçelerinde, öğle saatlerinden sonra ise Trabzon, Giresun, Rize ve Artvin'in çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise iç ve batı kesimlerde 2 ile 4 derece artacak. İllere göre hava durumu 20 Ekim için detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları yurdun iç ve batı kesimlerinde 2 ile 4 derece artacak. Sabah saatlerinde İstanbul Avrupa Yakasının kuzey kesimleri ve Kırklareli'nin kıyı ilçelerinde, öğleden sonra Rize, Giresun, Trabzon ve Artvinin çevrelerinin yağmur ve gök sağnak yağışlı olması bekleniyor. Rüzgar, genellikle yurdun kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde olacak. Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette, Kıyı Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacak esecek.

İllere göre hava sıcaklıkları 20 Ekim Perşembe için ise şöyle olacak, Ankara 18 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 21 derece parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Avrupa Yakasının kuzey kesimlerinin yağmurlu ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Adana 30 derece az bulutlu ve açık, Antalya 28 derece az bulutlu ve açık, Samsun 19 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trabzon 19 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise aralıklı olarak yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Erzurum 13 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 25 derece az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *