» 
»
 

Yurtta 23 Ağustos Salı için hava durumu nasıl olacak?

Yapılan hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları doğu bölgelerde 1-3 derece artacak ve diğer bölgelerde ise pek bir değişiklik yaşanmayacak. Kuzey ve iç kesimler parçalı bulutlu, sabahın ilk saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, öğleden sonra da Kırklareli ve Edirne civarlarında, Tekirdağ'da kısa süreli yerel yağışlar olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyir etmeye devam edecek. Doğu bölgelerde hava sıcaklıklarında 1 ile 3 derece artış yaşanması bekleniyor. Ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olması, 23 Temmuz sabah saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli civarlarında, öğleden sonra ise Kırklareli ve Edirne'nin çevrelerinde, Tekirdağ'ın batı ve iç kesimlerinde kısa sürecek ve yerel bölgelerde olmak üzere gök gürültülü sağanak ve sağanak yağış olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında diğer bölgelerde pek bir değişiklik yaşanmayacak. Derecelerin mevsim normallerinin üzerinde görüldüğü günlerde, yurt genelinde ara ara yağışlar söz konusu oluyor. Rüzgâr ise, kuzey ve batı bölgelerde, güney ve güneybatı yönlerden hafif ve ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 34 derece az bulutlu açık ve yer yer parçalı bulutlu, İstanbul 31 derece sabah saatlerinde parçalı bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı, İzmir 34 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Adana 36 derece az bulutlu ve açık olacak. Antalya 32 derece az bulutlu ve açık, Konya 34 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Trabzon 29 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, Samsun 31 derece parçalı ve zamanla iç kesimlerde çok bulutlu olacak. Erzurum 31 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, Diyarbakır 40 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *