» 
»
 

Yurtta bugün hava sıcaklıkları nasıl olacak? 29 Ağustos Pazartesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen açıklamalara göre, yurt genelinde yağışlar bekleniyor. Yurdun batı bölgelerinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde, doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin 2 ile 4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere illere göre hava durumu ise haber detaylarında...

Bu hafta yurt genelinde hava durumu nasıl olacak? Bunaltıcı sıcak yaz günlerinin ardından sonbahar esintileri ve yağmurları gelmeye başlıyor. Sıcaklıklar artık yavaş yavaş mevsim normallerine dönüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan güncel hava tahmin raporlarına göre, bu hafta yine yağışlar etkili olacak. Marmara'nın doğu bölgesi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Batı Karadeniz'in iç, Doğu Karadeniz'in kıyıları ve Kırklareli'nin kıyısı ile Ordu'nun çevrelerinde yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Rüzgâr, Akdeniz kıyılarında ve kıyı kesimlerinin güney ve güneybatı yönlerinden hafif, ara ara orta kuvvette, Doğu Anadolu, Kıyı Ege, Güneydoğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Ankara, İzmir, İstanbul başta illerde hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 30 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İstanbul 30 derece, parçalı ve yer yer fazla bulutlu yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor.

İzmir 29 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Adana 35 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Antalya 30 derece az bulutlu ve açık olacak. Samsun 29 derece parçalı ve açık olacak. Trabzon 29 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ise yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Diyarbakır 40 derece açık ve Erzurum 31 derece parçalı az bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *