» 
»
 

Yurtta hava bugün nasıl olacak? 26 Ağustos Cuma

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları iç ve kuzey kesimlerde 2-4 derece azalacak. Diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İç Anadolu, İç ege, Karadeniz, Kars, Erzurum ve Ardahan çevrelerinde ise gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğu bölgelerinde, İç Anadolu'nun kuzeybatısında, Erzurum, Kars, Ardahan çevrelerinde sabahın ilk saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Karadeniz kıyılarında, Kastamonu ve Sinop'un kıyı kesimlerinde yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr, Ege ve Marmara kıyılarının kuzey ve kuzeydoğu, Güneydoğu kesimlerinde ise güney ve güneybatı yönlerinde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyir ettiği gözlemlenirken, kuzey ve iç kesimlerde sıcaklıkların 2-4 derece düşeceği tahmin ediliyor. Bazı illere göre hava sıcaklıkları ise şöyle,

Ankara 30 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, sabahın ilk saatlerinde ve öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İstanbul 29 derece, parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 29 derece az bulutlu ve açık olması, Adana 36 derece parçalı bulutlu, Antalya 32 derece az bulutlu açık ve zamanla iç kesimler parçalı bulutlu olması bekleniyor.

Samsun 27 derece parçalı ve çok bulutlu, yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması, öğle saatlerinden sonra ise kuvvetli yağışlar bekleniyor. Trabzon 28 derece, parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öğleden sonra ise yağışların kuvvetleneceği tahmin ediliyor. Erzurum 29 derece parçalı bulutlu ve zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ise yerel olmak üzere sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 40 derece, parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabahın ilk saatlerinde kuzey ve doğu bölgelerinde sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *