» 
»
 

Yurtta hava durumu 10.10.2016

Yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklıklar Orta ve Doğu Karadeniz'de 6 ile 10 derece azalacak. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Sinop ile Ardahan çevrelerinde aralıklı olarak sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloj Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurtun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop ve Ardahan'ın çevrelerinde aralıklı olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde 1 le 4 derece artacak. Orta ve Doğu Karadeniz'de ise 6 ile 10 derece azalacak. Diğer kesimlerde ise hava sıcaklıklarında pek bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genel olarak kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde olacak. Zamanla Akdeniz'in kıyıları ile Günaydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif olarak ara sıra orta kuvvette esecek.

10 Ekim hava durumu ise illere göre şöyle, Ankara 22 derece parçalı ve zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu olacak. İstanbul 23 derece az bultulu ve açık, zamanla ise parçalı bulutlu olacak. İzmir 26 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, kuzey kesimleri ise çok bulutlu olacak. Bursa 25 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu olacak.

Adana 31 derece parçalı bulutlu, Antalya 28 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 19 derece parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde ise sağanak yağışlı, Trabzon 19 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Erzurum 20 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Diyarbakır 30 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *