» 
»
 

Yurtta hava durumu 12.10.2016

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Kocaeli, İstanbul, Uşak, Yalova, Afyonkarahisar, Sakarya, Düzce, Bursa, Zonguldak ve Bartın'da sağanak yağış olması bekleniyor. Ankara ve İstanbul'da bugün hava kaç derece? İllere göre günün en yüksek sıcaklıkları haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin bulutlu ve yer yer parçalı bulutlu olması bekleniyor. Güney ve Kıyı Ege, Marmara'nın batısı, Batı Akdeniz, Kocaeli, İstanbul, Uşak, Yalova ve Afyonkarahisar ile zamanla Sakarya, Düzce, Bursa, Zonguldak ve Bartın'ın çevrelerinin ise bugün sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Diğer kesimlerin ise az bulutlu olarak geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıokları ise yurdun kuzey kesimlerinde 2 ile 4 derece artacak, diğer bölgelerde pek bir fark olmayacak. Rüzgar, genel olarak güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette esecek. Marmara'nın güneyi, Batı Akdeniz, Ege, İç Anadolu'nun batısında ise kuvvetli ve ara ara fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Ankara'da hava durumu bugün nasıl? İstanbul kaç derece? Sorularına yanıt olarak günün en yüksek sıcaklıkları ve hava durumu şöyle; Ankara 26 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, İstanbul 25 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 27 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Bursa 29 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Adana 31 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Antalya 27m derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ise sağanak yağışlı olması bekleniyor. Samsun 29 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 29 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 29 derece parçalı bulutlu ve açık, Erzurum 19 derece az bulutlu ve parçalı bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *