» 
»
 

Yurtta hava durumu nasıl olacak? 15 Ağustos Pazartesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, düşen hava sıcaklıklarının batıda 2 ile 4 derece artacağı fakat diğer kesimlerde ise derecelerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtiliyor. Ankara, İstanbul, Trabzon, İzmir başta olmak üzere bazı illerde hava durumu ise haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda yurdun Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Osmaniye, Adana, Ardahan ve Kars çevreleri, Hatay'ın kıyı ve Mersin'in iç kesimlerinde yağışlı ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Rüzgâr, genellikle Akdeniz'ın kıyı kesimlerinde, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında, Güneydoğu Anadolu'nun batı ve güney hafif derece ara ara orta kuvvette, Çeşme çevrelerinde ara ara kuvvetli esmesi tahmin ediliyor. Bazı illerdeki hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 28 derece az bulutlu ve parçalı bulutlu, İstanbul 29 derece açık ve az bulutlu, İzmir 34 derece açık ve az bulutlu olması bekleniyor. Adana 36 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu olması ve öğle saatlerinden sonra ise yerel olarak sağanak ve gök gürültülü yağış olması bekleniyor.

Antalya 37 derece açık ve az bulutlu olması, Samsun 28 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu olması ve gece saatlerinde ise sağanak yağış bekleniyor. Trabzon 25 derece parçalı ve çok bulutlu akşam saatlerine ara ara sağanak yağışlı, Erzurum 29 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu öğle saatlerinden sonra da kısa ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı olması, Diyarbakır ise 39 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *