» 
»
 

Yurtta hava durumu nasıl olacak? (15 Aralık Perşembe)

Ülke genelinde devam eden soğuk hava mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek.

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak, Marmara'nın güney ve doğusunda ise yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Kütahya, Eskişehir, Ağrı ve Iğdır'da da hava yağışlı.

Sabah saatlerinde AMasya,Batman ve Siirt çevrelerinde görülecek yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Çanakkale ve İstanbul'da ise yağışların yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği tahmin edilirken rüzgarın genellikle kuzey yönlerden esmesi bekleniyor. Ankara'da parçalı ve az bulutlu hava, zamanla çok bulutlu olacak ve sıcaklık Ankara'da 0 derece olarak ölçülecek. İstanbul'da parçale ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken hava sıcaklığı 6 derece civarında. İzmir'de ise parçalı ve az bulutlu hava hakim. İzmir2de sıcaklık 9 derece olarak ölçülecek.

Diğer illerimizden Adana parçalı ve az bulutlu 12, Antalya parçalı ve az bulutlu 15, Samsun parçalı ve çok bulutlu 5, Trabzon parçalı ve çok bulutlu 5, Erzurum parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı -8, Diyarbakır parçalı ve çok bulutlu 1 derece olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *