» 
»
 

Yurtta hava durumu nasıl olacak? 20 Ağustos 2016

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları doğu ve iç bölgelerde 1-3 derece artacak. Yağışlı olan bölgelerde 2-4 derece azalacak. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere iller için hava durumu ise haber detaylarında...

Hava tahminlerine göre, İç Ege bölgesinde ara ara ve kısalı süreli olmak üzere yağışlar olacak. Doğu Anadolu'nun doğu ve batı bölgelerinde iç kesimler parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara'nın doğusu (Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Balıkeskir, Yalova, Bilecik, Bursa ve Çanakkale'nin doğusu), İç Ege (Kütahya, Manisa, Denizli, Uşak, Aydın, Muğla iç kesimleri), Eskişehir ve İzmir çevrelernin kısa süreli, yerel olarak sağank ve gökgürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diğer yerlerin az bulutlu olması ve rüzgarın ise, Kıyı Ege ve Marmara bölgelerinde yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları yağış alan yerlerde 2-4 derece azalırken, iç ve doğu bölgelerde ise 1-3 derece artacak. Diğer yerlerde pek bir değişiklik olmayacağı, iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyir etmesi bekleniyor. Hava tahminlerine göre illerde hava sıcaklıkları ise, Ankara 35 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 32 derece az bulutlu, açık ve sabah saatlerinde yerel olarak yağışlı, İzmir 33 derece az bulutlu, açık ve kısa süreli, yerel olmak üzere yağışlı olması bekleniyor.

Antalya 33 derece az bulutlu ve açık, iç kesimleri zamanla parçalı bulutlu, Adana 34 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 29 derece çok bulutlu, Erzurum 31 derece parçalı bulutlu, Trabzon 29 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 41 derece açık ve az bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *